Gólyatábor

A pszichológus gólyatábor szakos tábor, melynek célja, hogy a kisgólyák már iskolakezdés előtt megismerjék egymást, közösséget alakítsunk, lefektessünk egy olyan barátságot és együttműködést, ami elkíséri elsős hallgatóinkat három, vagy akár öt éven keresztül. Minden évben viszonylag állandó a program: egy napos csoporttréning segít a csapat kialakulásában, egy napot eltöltünk Szeged belvárosában, megismerve a helyszíneket, ahol az egyetemi élet zajlani fog: a könyvtárat, a Bölcsészettudományi Kart. Az egyik este rendszeres vendégünk az Improvizációs Színház, akik helyben megosztott élményeinket vetítik a színpadra. Az utolsó este nyitott, erre rendszeresen jönnek el végzett hallgatóink, felsőbbévesek, tanáraink, barátaink.

Ez a gólyatábor amellett, hogy jó szórakozás, remek buli, közösséget teremt, érdemes eljönni! :)

Szegedi Pszichológus Hallgatók Szakos Szerdája - SZPSZSZ

A Szegedi Pszichológia Szakos Szerda neve játékos utalás az SPSS statisztikai programra, de a programra nem jellemző a statisztika: a minden évben intézetvezetői szünetet jelentő napon gyakorlati foglalkozásokon ismerhetjük meg, amiről év közben tanultunk, legyen az pszichodráma, autogén tréning, grafológia vagy élménypedagógia.

Áthallgatás

A nemrégen felújított diákcsere program keretében 2012 októberében konferenciánkra, a Forum Humanumra érkeztek vendégeink, a pécsi pszichológus hallgatók. A kezdeményezés pozitív fogadtatást váltott ki tanáraink és diákjaink között is, mindenképpen tervezzük idén is folytatni, más egyetemek hallgatóival bővíteni ezt.

Teaház

Új programunk, a Pszichológus Teaház arra ad lehetőséget, hogy egy finom tea és friss pogácsa mellett megbeszéljünk mindent, ami érdekes lehet: külföldi ösztöndíjakat, önkénteskedési tapasztalatokat, gyakorlati lehetőségeket, az intézetbeli eseményeket, bármit. Kiváló alkalom arra, hogy a különböző évfolyambeli hallgatók megismerjék egymást.

Filmklub

A Pszichológus Filmklub első alkalommal 2 éve került megrendezésre a SZEPSZI keretein belül és azóta is a pszichológus hallgatók szakmai érdeklődését hivatott elmélyíteni. Ezeken a két hetente megtartott alkalmakon a Várkonyi teremben babzsákokon ülve, közben popcorn-t fogyasztva megteremtjük az otthoni mozizás hangulatát, majd az adott film megnézése után igény szerint megbeszéljük ki mit "látott".

Forum Humanum

Pszichológus Gólyatábor 2017.
Szegedi Pszichológus Hallgatók Egyesülete                               6722 Szeged, Egyetem utca 2.